HAKKIMIZDA


Katkıda Bulunanlar

Abdülhamit Beşir
Dr. Öğr. Üyesi Akif Pamuk
Batuhan Baran
Bedirhan Öner
Berker Karaman
Betül Ulusoy
Beyza Korkmaz
Büşra Şentürk
Cem Onurer
Cemil Temiz
Hülya Yamak
İlkem Atakişi
İsmail Hakkı Ergüven
Mehmet Can Akkaya
Mesut Meyveci
Mücteba Yusuf Çetin
Müzeyyen Çelik
Nilay Köse
Oğuz Hekim
Ömer Çınar
Selva Medine Eryaşa
Serdar Erdem
Şahin Tuna
Vildan Atmaca
Yasemin Hayırlı
Yavuz Yaşar
Yiğit Avlaç
Yusuf Taş

 

Sevgili tarih öğretmenleri,

Web sitemiz, sizin tarih derslerini etkinlik temelli işleyebilmeniz amacıyla bir platform olarak kurulmuştur. Gönüllü olarak birçok tarih öğretmeninin bir araya gelerek oluşturduğu etkinlikler, tarih derslerini beceri temelli olarak ele almaktadır.

Tarih öğretmenlerinin birlikte etkinlik üretmelerini teşvik etmeyi amaçlayan platformumuz, gönüllük esasına dayanmaktadır. Etkinlik içeriklerimizin tümü ücretsizdir.

Web sitemizde, orta öğretim sınıfları (9-12) düzeyinde dört ana kategoride 40 veya 80 dakikalık ders etkinlikleri yer almaktadır. Tüm sınıflar için hazırlanan etkinlikler, yeni öğretim programı temel alınarak oluşturulmuştur.  Hazırladığımız bu ders etkinliklerini öğretmenlerimiz çıktı alıp derste kullanabileceklerdir. Ders etkinlikleri farklı öğrenci profillerine hitap etmek amacıyla farklı yöntem ve tekniklerle hazırlanmıştır.

Tarih dersi etkinliklerini bilgisayarınıza indirip kullanabilmeniz için  ders etkinliği kullanma formunu doldurmanız gerekmektedir.

Tüm öğretmenlerimizin ilk etkinlik talebi olumlu karşılanmaktadır. Bir sonraki ders talebiniz için sizden iki temel şarttan birisini yerine getirmenizi bekliyoruz. Bunlardan ilki, sınıfta uygulama yaparken karşılaştığınız sorunlara, ders içeriğinin güçlü yanlarına dair geri bildirim vermeniz ve öğrenci çalışma yapraklarını bizimle paylaşmanızdır.  İkincisi ise sizin ürettiğiniz etkinlik içeriğini bizimle paylaşmanızdır. Süreç içerisinde hazırladığımız materyalleri bizimle paylaşacağınız deneyimler doğrultusunda düzenleyerek niteliğini artırabileceğiz. Geri bildirimleriniz için bilgi@tarihdersietkinlikleri.com adresini kullanabilirsiniz.

Sadece takipte kalmayın, gelin birlikte hayal ettiğimiz tarih derslerini yaşama geçirelim.

Tarih Dersi Etkinlikleri Ekibi